Ozónová terapie v systému HOCATT - komplexní a účinný způsob k odstranění strií a celulitidy.
V jednom z článků, který jsme již dříve publikovali, jsme psali, proč je HOCATT terapie účinná a velice užitečná při hubnutí. V tomto článku se dnes chceme se věnovat problematice kosmetického charakteru, který téměř vždy nastane,pokud máte nadváhu, anebo jste po porodu – strie a celulitida. Ozónová terapie výborně odstraňuje tyto nedostatky.

Něco málo o postupu ozónové terapie

Molekula ozónu je sloučenina tří volných atomů kyslíku, která má výraznější oxidační vlastnosti, ve srovnání s kyslíkem. Ozón se používal v lékařství k léčbě hnisavých procesů a popálenin, pro zastavení krvácení a prevenci virových onemocnění jíž v 19. století. Později se používal méně a méně, přednost dostala antibiotika. Ale v 70. letech 20. století zájem o léčivé vlastnosti ozónu vzrostl znovu, protože antibiotika způsobila celou řadu dalších onemocnění a komplikací.V současné době je ozónová terapie široce používána po celém světě v různých oborech: cévní chirurgii, geriatrii,stomatologii a mnoha dalších oborech medicíny. Nezůstává stranou ani kosmetologie, kde se ozón používá ke snížení tělesné hmotnosti, redukce celulitidy, léčbě strií a k vyřešení různých kožních problémů.
Ozón, ve srovnaní s kyslíkem, má schopnost rychle transportovat vodu a živiny k buňkám a zároveň vylučovat všechno, co je zbytečné. Jako jeden z druhů aktivních forem kyslíku, ozón účinně inhibuje růst bakterií, virů a plísní, čistí tělo od toxinů a tuků, zlepšuje krevní oběh a zlepšuje všechny druhy výměny. V této souvislosti je ozón univerzálním prostředkem, který má následující vlastnosti:

• Zvyšuje imunitu.
• Má protizánětlivé, antivirové a antibakteriální účinky.
• Brání vývoji plísňových infekcí.
• Odstraňuje únavu a stres.
• Způsobuje hojení různých poranění a má analgetický účinek.
• Působí jako antioxidant.
• Optimalizuje látkovou výměnu.
• Ničí membránu tukových buněk.
• Podporuje rychlou regeneraci buněk.

Unikátní schopnost ozónu ničit tukové buňky a způsobovat oxidaci tuků nalezlo své uplatnění ve způsobu léčby obezity a podpory hubnutí za pomoci ozónové terapie. Pod vlivem ozónu se tukové buňky (adipocyty) transformují z důvodu zničení membrán. Z hustého a objemného se promění do emulgovaného stavu, čímž se snadno pak vylučují z těla přes lymfatický systém. Ozónová terapie je velmi účinná proti celulitidě, která má tendenci "doprovázet" obezitu. Velmi snadno se koregují oblastí těla s otokem a ohniskem fibrosclerosisu. Působení ozónu ničí sklerotickou kapsli, která obaluje adipocyty a normalizuje tuky, bílkoviny a metabolismus sacharidů. Strie jsou atrofické jizvy a objevují častěji po těhotenství nebo po náhlém snížení hmotnosti. Zvýšená produktivita buněk po léčbě ozónem dělá pokožku zdravou, hladkou a pružnou, a díky zlepšení funkce a produkce kolagenových vláken probíhá další stimulace antioxidantů, která pomáhá redukovat vrásky a strie (anti-fibrózní efekt). To je důležité zejména po opakovaném těhotenství a obezitě. Po ozónové terapii jsou strie nejen neviditelné, ale také dochází ke zlepšení stavu organismu celkově. Imunita je aktivována, mikrocirkulace se zlepšuje a fyzické a duševní schopnosti jsou značně zvýšené.

Яндекс.Метрика