Degenerativní změny kloubů a jejich ošetření ozónem transdermální cestou. Záněty šlach, artrózy, bolestí zad a dalších nepříjemné choroby pohybového aparátu.
Degenerativní kloubní onemocnění se projevují nejen na kloubních hyalinních chrupavkách a přilehlé kosti, avšak i na okolní měkké tkáni. Jedná se o malé klouby rukou, skloubení mezi záprstními a zánártními kůstkami a články prstů, kyčle, kolena a kloubní spojení mezi obratli páteře. Kost pod chrupavkou se kondenzuje a v pozdějších fázích se v ní tvoří cysty.
Synovie a další měkké struktury reagují zánětem a hypertrofují. Naopak okolní svalstvo ochabuje, jelikož nemocný má tendenci bolestivý kloub šetřit.
Výsledné špatné postavení v kloubu je následkem deformace kloubní hlavice i jamky, flekčních kontraktur, chronického zánětu synovie a oslabení okolního svalstva. Výrůstky a nitrokloubní tělíska (uvolněné částečky chrupavky, kostní tkáně) omezují rozsah pohybu.
Degenerativní změny páteře mohou být příčinou postižení nervových kořenů (radikulopatií), poškození míchy (myelopatie) a cévních insuficiencí. Nejčastěji je postižena krční a bederní páteř. Osteofyty, ztluštění vazů a deformace obratlů meziobratlových kloubů (spondylartrosa), těl a destiček (spondylosa) utlačují okolní struktury a omezují rozsah pohybu v daném úseku.
Efektivní terapie by se měla zaměřit na zpomalení degenerativního procesu a opravení kloubního poškození a snahu obnovit schopnost stimulačního růstu chrupavky.

Ozónová terapie se považuje za velmi vhodný doplněk léčby pro její dobrý účinek s nulovými vedlejšími reakcemi. Bylo prokázáno, že nemá vedlejší účinky. Přesto je nutné před aplikací konzultovat stav pacienta s ošetřujícím lékařem a seznámit se s jeho zdravotní dokumentací. Ozónovou terapií lze kombinovat s klasickou terapií, fyzikálními procedurami. Vhodné je současně podávat vitamíny.
Ozón se aplikuje v systému HOCATT transdermální cestou.

Яндекс.Метрика