Herxheimerova reakce – Na začátku budete se cítít hůř, ale pak se budete cítit lépe.


Herxheimerova reakce je krátkodobá reakce na detoxikaci organismu, která trvá od několika dnů do několika týdnů.
Přiočistě těla, tonení neobvyklé, když pacient zažívá příznaky podobné chřipce, včetně bolesti hlavy, bolesti kloubů a svalů, bolesti těla, bolesti v krku, nevolnost, pocení, zimnice nebo jiné příznaky. Někteří pacienti mohou mít vyrážky na různých částech těla.

To je normální a naprosto zdravá reakce organismu, která znamená, že paraziti, houby, viry, bakterie nebo jiné patogeny byly účinně zničeny. Největším problémem s Herxheimerovou reakcí je, že lidé přestávají  vpokračovaní terapie, která způsobuje podobnou reakci, a tím ukončí process, který následně pomáhá, aby se jejich stav zlepšíl. I když tento stav může být nepříjemný pro Vás, ale tato reakce je ve skutečnosti známkou toho, že dojde k hojení nebo zotavení organismu.

Co je Herxheimerová reakce?


Herxheimerová reakce je reakce imunitního systému na toxiny (endotoxiny), které se uvolňují při velkém počtu patogenních mikroorganismů, které jsou zabity, ale tělo neodstraní toxiny dostatečně rychle. Jednoduše řečeno, jedná se o reakci, která nastane, když tělo nemá dostatek času během provedení léčby vylučovat z těla toxiny, které způsobují různé příznaky při provedení detoxikační terapie. Důležité je, že přítomnost těchto příznaků nevykazuje na neuspěch léčby; ale ve skutečnosti že pravý opak.
Tento jev je často označován jako léčebná krize, reakce na detoxikaci.

Ozón & Herxheimerová reakce


Herxheimerová reakce se muže vyskytnout po provedení ozonóvé terapie, protože tělo se přizpůsobí detoxikačnímu procesu a reaguje na zvýšené zatížení lymfatického systému -  a to zejména v případech chronického a systémového onemocnění nebo závažných infekcí.

Mezi nejčastější symptomy této reakce jsou:
• bolest hlavy;
• příznaky podobné chřipce;
• svědění a vyrážka;
• změny teploty.

Obvykle reakce trvá několik hodin nebo dnů. V závažnějších případech reakce může trvat týden nebo déle.
Ve většině případů reakce má tendenci být mírná a sotva znatelná, ale existují výjimky, a to zejména v případech závažné infekce.
Různé reakce se liší v závislosti na mnoha faktorech, včetně všeobecného zdravotního stavu člověka, kolik toxinů je v organismu, stejně jako rychlosti odstraňovaní toxinů ztěla.

Přestože tento článek se zaměřuje na Herxheimerovou reakci, mějte na paměti, že ne všichni uživatelé ozónové terapie budou mít podobnou reakci. Nicméně je důležité vědět o možnosti jejího výskytu. U pacientů, kteří měli takovou odezvu na terapii - je to příznak uzdravení, a proto doporučujeme všem zakazníkům -  nepřestávejte s ozónovou terapii, protože všechny tyto negativní symptomy jsou dočasné.

Také bychom chtěli ujasnit, že ozónová terapie sama o sobě nezpůsobuje Herxheimerovou reakci. Zdraví lidé s touto terapií pro detoxikaci a posílení těla nemají tendenci mít tyto reakce. Nicméně v případě, že je infekce v těle Herxheimerová reakce může nastat, protože infekce umírá a je oxidována léčbou ozónem.

Co dělat v případě jestli Vy máte Herxheimerovou reakci?
V případě, že reakce je dostatečně mírná,  pak nejlepší přístup je pokračování ozónové terapie, která pomůže  v odstranění toxinů z těla.
V případě, že reakce je příliš vážná a dělá Vám nepříjemné pocity, pak se doporučuje snížit dávku a četnost terapií a to může být velmi užitečné při snižování příznaků, což prodlužuje proces hojení a davá možnost pokračovat v terapii.

Doporučujeme také při vyskytu reakcí Herxheimera:
- Pít hodně čišté pitné vody (8 až 12 šálků denně).
- Minimalizace sportovního výkonu v průběhu detoxikační kury.
- Zmenšít konzumace cukrů (sacharidů), alkoholu, lepku a mléčných výrobků během této doby.
- Omezte příjem vitaminů a doplňků během detoxikace.
- Udělejte si kurz očištění těla pomocí aktivního uhlí.


Závěr
Nejdůležitější rada - pokud jste se setkali s Herxheimerovou reakci - "musíte jít přes tento proces až do konce." Reakce obvykle trvá několik dní a opravdu stojí za výsledky očisty a léčení těla, které budete dostávat. Kromě toho je to jasné znamení toho, že ozónová terapie dělá svou práci a působí ve směru k pomoci obnovit Vaše tělo a získat zpět své zdraví!

Яндекс.Метрика