Co je to pyrexie (horečka)?

 

Předtím, než vysvětlíme, co je hypertHypertermická terapieermická terapie, musíme lépe pochopit, co je horečka. Obvykle zvýšená teplota těla, známá jako horečka, je příznakem nebo symptomem výskytu infekce v těle. Z vědeckého hlediska by se dalo říci, že horečka je přirozenou odpovědí imunitního systému na infekci nebo toxické látky s cílem udělat naše tělo méně příznivým prostředím pro jejich růst a život. Ve skutečnosti je horečka přirozeným mechanizmem sebezáchovy a samoléčby našeho těla. Horečka je pokus našeho organizmu zničit napadající organizmy a vyvést je ven z našeho těla přes kůži spolu s potem. 

 

 

 

 

Naše tělo, které se nachází v horečnatém stavu, stimuluje svou regenerační funkci.Zvýšení tělesné teploty stimuluje imunitní systém, pomáhá zvýšit počet bílých krvinek v těle a pomáhá tělu v samodetoxikaci vyvoláním celkového oslabení, které má důležitý význam v ozdravném procesu. V důsledku toho tělo produkuje velké množství hormonů a enzymů. Přirozená reakce na teplo je roztažení cév, které způsobuje zrychlení krevního oběhu a zvýšení oxygenace a schopnost krve přenášet výživné látky, hormony a enzymy do celého těla. Při ochlazení a snížení teploty těla se začíná organizmus potit, což vyhání toxiny z těla (detoxikace organizmu).

 

 

 

Snad nejdůležitějším dosud nedoceněným mechanismem horečky je ta skutečnost, že zlepšuje funkci mitochondrie. Je důležité poznamenat, že degenerativní onemocnění se neprojeví, pokud mitochondrie fungují na optimální úrovni. Optimální funkce mitochondrií znamená optimální regeneraci buněk, metabolismu a funkci imunitního systému.

 

Co je to hypertermická terapie a k čemu je potřebná?

 

Hypertermická terapie uměle vyvolává horečku a dodává tělu všechny léčivé vlastnosti stejné jako při přirozené horečce. Terapie se aplikuje lokálně, nebo na celé tělo. Jednou z forem hypertermické terapie je parní sauna, která simuluje horečnatý stav, což ve výsledku způsobuje efektivní přirozený způsob detoxikace a stimuluje proces hojení. Infračervené paprsky zvyšují tělesnou teplotu. Systém HOCATT používá nejen infračervené paprsky, ale také parní saunu pro bezpečné a efektivní zvýšení tělesné teploty. Uměle vyvolaná hypertermie vede ke snižování bakterií a virů a také k efektivnímu očištění díky intenzivnímu pocení; použití ozonu vede k vyplavení toxinůnahromaděných hlavně v lymfatickém systému, čímž odlehčuje játrům, která s nimi bojují.

Již relativně malé zvýšení tělesné teploty může mít obrovský význam, říká Dr. R. Atkins, který zahrnuje tepelnou terapii do své práce, týkající se onemocnění rakovinou. V parní sauně se tělesná teplota zvyšuje o 2 °С. V r. 1959 na klinice Majo Dr. Wakim a jeho kolegové v prováděných výzkumech o vlivu termické terapie došli k závěrům, že při uměle vyvolané horečce množství bílých krvinek v krvi se zvyšuje v průměru o 58 %. Zrychluje se proces tvorby protilátek, produkce interferonu, antivirové bílkoviny, která také má silné protirakovinné vlastnosti. Výzkum ukazuje, že hypertermická terapie odstraňuje anaerobní viry a bakterie; očišťuje a detoxikuje; projasňuje mysl, očišťuje žíly a tepny, zlepšuje krevní oběh a urychluje metabolické procesy, které vedou ke ztrátě 200 – 450 kalorií na 1 terapii.Studie ukázaly, že ve většině případů může tato terapie zastavit rozvoj mnoha onemocnění degenerativního typu a zpomalit proces stárnutí.

Na rozdíl od normální tkáně nádory mají špatný krevní oběh v souvislosti s jejich metabolickými požadavky a nemohou rozptylovat teplo, proto se jejich teplota stává vyšší, než je teplota okolní tkáně. Rychle dělící se buňky (např. rakovinné buňky) jsou zranitelnější vůči teplu. Hypertermie způsobuje až 500 násobné zvýšení faktoru nekrózy nádoru (látky produkované imunitním systémem pro odstranění nádoru). Hypertermie je v současnosti schválená a je úspěšně používaná v USA pro léčbu recidivy rakoviny prsu.

 

Jaké jsou výhody hypertermie v systému HOCATT?

 


 • Zvýšení teploty dělá tělo méně příznivým prostředím pro rozmnožování bakterií a virů. Zabraňuje také růst nádorů.
 • Rozšířené cévy udržují vysoký průtok krve, což zvyšuje přítok kyslíku, živin, hormonů a enzymů k problémovým oblastem.
 • Zvyšuje se množství a aktivita bílých krvinek, zvyšuje se stupeň imutní ochrany organizmu.
 • Vyplavení toxinů s pocením pomáhá detoxikaci organizmu a je velmi důležitým faktorem pro zdraví.
 • Všechno v organizmu pracuje rychleji, když má tělo vyšší teplotu, včetně produkce vyššího množství hormonů a enzymů. 
 • Zrychlení tepu je výhodou, protože to pomáhá dopravit všechny doplňující živiny, kyslík, enzymy a hormony krví a tělo může zpět získat svou rovnováhu. Tato terapie simuluje fyzickou aktivitu a při 30 minutové terapii může spálit až 600 kalorií.
 • Zvýšení mitochondriální funkce – mitochondrie (malá částice v buňce, která pomáhá tělu proměňovat stravu v energii) je motorem organizmu. Mitochondrie odpovídají za výrobu ATR (adenzintrifosfát) pro zvýšení energie v organizmu. Při fungování mitochondrie na optimální úrovni dostává organizmus nezbytnou energii pro splnění své funkce a posílení imunity pro boj s onemocněním.
 • Hypertermie snižuje svalové křeče, zmírňuje napětí a bolest.
 • Hypertemie zvyšuje metabolismus.
 • Hypertermie urychluje proces vylučování kyseliny mléčné a způsobuje rychlejší obnovení po fyzické zátěži. 
 • Zlepšuje jasnou mysl.
 • Čistí žíly a tepny a zlepšuje krevní oběh.
 • Je to bezpečné a nejsou žádné toxické vedlejší účinky!
 • Zachování stavu těla v plném regeneračním režimu způsobuje uzdravení od mnoha onemocnění a také pomáhá organizmu chránit zdraví a dodávat spoustu energie!

 

 

 

 

 

 

Яндекс.Метрика